Аліменти на неповнолітніх дітей
Ні для кого не секрет, що в наш час розлучаються багато пар, але одна справа, коли в родині немає дітей і зовсім інше, якщо вони є. Відповідно до законодавства батьки навіть після розлучення зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей. Таким чином, один з подружжя, з яким дитина не залишається жити, зобов'язаний надавати йому матеріальну підтримку до досягнення віку 18-ти років. У даній статті ми розповімо про те, яким чином необхідно виплачувати аліменти на дитину.
Здесь вы сможете найти надёжного адвокат по алиментам в Киеве по доступной цене, выполним услугу на высоком уровне.
Питання про зміст малюка після розлучення завжди є болючою темою. Щоб уникнути зайвого головного болю батьки можуть укласти угоду, в якому буде визначено порядок сплати аліментів. Якщо домовитися не вийшло, аліменти стягуються в судовому порядку.
Нотаріальне угоду про сплату аліментів
Угода про сплату аліментів полягає батьками в письмовій формі і підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню. Даний документ має силу виконавчого листа, отже, при несплаті аліментів за нього батько, з яким проживає дитина, може звернутися в службу судових приставів і через неї стягнути борг. Зауважимо також, що угода може бути змінено або розірвано в будь-який час за домовленістю сторін і в присутності нотаріуса.
Якщо матеріальний або сімейний стан сторін зміниться, а також якщо не буде досягнута домовленість про зміну або про розірвання угоди, зацікавлений батько може звернутися до суду. Крім того, якщо мають місце умови, які істотно порушують інтереси неповнолітнього, документ може бути визнаний судом недійсним. Розмір сплачуваних аліментів визначається самими батьками, однак варто враховувати, що він не може бути нижчою за ту суми, яку дитина могла б отримати при стягненні через суд.
За угодою аліменти сплачуються:
в% -ах від заробітку чи іншого доходу;
в твердій грошовій сумі, яка перераховується періодами або одноразово;
іншими способами, наприклад шляхом надання майна.
З тим як виплачуються аліменти за угодою ми визначилися, далі розглянемо як вони стягуються за рішенням суду.
Аліменти через суд
Якщо колишнє подружжя не змогли домовитися про умови утримання спільної дитини, вони мають право звернутися до суду. Зробити це можна незалежно від того скільки часу пройшло з дня виникнення права на аліменти, виплати будуть присуджені з моменту звернення до суду. При цьому стягнути суму боргу можливе лише за три роки і за умови наявності доказів, що аліменти та інші виплати від батька в цей період на користь дитини не проводилися.